Last Update June 4, 2016

 

This form does not yet contain any fields.

    General Discussion > Amsoil Speedway Results - 6/1/2012

    Amsoil Speedway Results
    6/1/2012

    Wissota Super Stocks(19 Cars)
    Wissota Super Stock Heat 1(10 Laps)
    1. Willie Johnson ( Superior )
    2. Patrick Heikkinen ( Eveleth )
    3. Don Lofdahl ( Proctor )
    4. Al Rapp ( Saginaw )
    5. Dan Tocheri ( Thunder Bay )
    6. Riley Matthews ( Thunder Bay )
    7. Shawn Rivord ( South Range )
    8. Matt Madsen ( Superior )
    9. Ashley Smith ( South Range )
    DNF Nick Oreskovich ( Mason )

    Wissota Super Stock Heat 2(10 Laps)
    1. Shawn Polonoski ( Thunder Bay )
    2. Andy Grymala ( Superior )
    3. Scott Lawrence ( Superior )
    4. Trevor Wilson ( Superior )
    5. Joe Olson ( Superior )
    6. Dave Flynn ( Superior )
    7. Keith Kern ( Superior )
    8. Ronnie Malecki ( Superior )
    9. Mike Bellefeuille ( Duluth )

    Wissota Super Stock Feature(20 Laps)
    1. Scott Lawrence ( Superior )
    2. Dave Flynn ( Superior )
    3. Tevor Wilson ( Superior )
    4. Shawn Polonoski ( Thunder Bay )
    5. Donnie Lofdahl ( Duluth )
    6. Nick Oreskovich ( Mason )
    7. Andy Grymala ( Superior )
    8. Keith Kern ( Superior )
    9. Matt Madsen ( Superior )
    10. Al Rapp ( Saginaw )
    11. Ashley Smith ( South Range )
    DNF Patrick Heikkinen ( Eveleth )
    DNF Willie Johnson Jr. ( Superior )
    DNF Riley Matthews ( Thunder Bay )
    DNF Shawn Rivord ( South Range )
    DNF Dan Tocheri ( Thunder Bay )
    DNF Joe Oliver ( Superior )
    DNF Ronnie Malecki ( Superior )
    DNF Mike Bellefeuille ( Duluth )

    Wissota Midwest Modifieds(17 Cars)
    Wissota Midwest Modified Heat 1(8 Laps)
    1. Lance Solem ( Duluth )
    2. Rob Weber ( Ashland )
    3. Loren Inman ( Proctor )
    4. Scott Bruce ( Thunder Bay )
    5. Dan Larsen ( Hermantown )
    6. Norm Anderson ( Duluth )
    7. Tyler Luger ( Iron River )
    8. Brian Youderin ( Superior )
    DQ Jake Gondik ( Foxboro )

    Wissota Midwest Modified Heat 2(8 Laps)
    1. Cody Carlson ( Superior )
    2. Cody Wlkowski ( Thunder Bay )
    3. Neil Balduc ( Bessemer )
    4. Dan Kingsley ( Superior )
    5. Deven VanHouse ( Silver Bay )
    6. Jeff Pohjonen ( Duluth )
    7. Don Craig ( Thunder Bay )
    8. Chris Bretting ( Washburn )
    9. Adam Shinn ( Duluth )

    Wissota Midwest Modified Feature(15 Laps)
    1. Lance Solem ( Duluth )
    2. Loren Inman ( Proctor )
    3. Neil Balduc ( Bessemer )
    4. Rob Weber ( Ashland )
    5. Cody Wolkowski ( Thunder Bay )
    6. Dan Larsen ( Hermantown )
    7. Don Craig ( Thunder Bay )
    8. Tyler Luger ( Iron River )
    9. Deven VanHouse ( Silver Bay )
    10. Chris Bretting ( Washburn )
    11. Jake Gondik ( Foxboro )
    12. Scott Bruce ( Thunder Bay )
    13. Norm Anderson Jr ( Duluth )
    14. Adam Shinn ( Duluth )
    15. Brian Youderin ( Superior )
    DNF Cody Carlson ( Superior )
    DNF Dan Kingsley ( Superior )
    DNF Jeff Pohjonen ( Duluth )

    June 12, 2012 | Registered CommenterCam Arnold